Wczytywanie…
sprawdzenie przebiegu

Sprawdzenie przebiegu

PRZEBIEG SPRAWDZISZ TUTAJ:
info-vin.pl

Dlaczego sprawdzenie przebiegu przed zakupem jest tak ważne?

Dzięki dekodowaniu numeru VIN i sprawdzeniu go w bazach danych Vin-info.pl możemy uzyskać wiele informacji o używanym samochodzie, które porównujemy z tym, co sprzedawca umieścił w reklamie.

Oto najczęstsze sprzedające oszustwa, które możemy ujawnić, wiedząc, jak sprawdzić importowany samochód:

  1. reset licznika – posiadanie numeru VIN Auta umożliwia sprawdzenie historii odczytów licznika.
  2. kolizje i wypadki – samochód po kolizji, sprzedawany bezawaryjnie, może zostać doprowadzony do stanu sprzed wypadku, że tylko wyszkolone oko blacharza zauważy różnicę. .
  3. kradzież – kupienie skradzionego samochodu to niewątpliwie zła inwestycja. W dekoderze Vin-info.pl znajdziesz informację, że samochód został zgłoszony jako skradziony.

Przekręty związane z cofaniem liczników już w latach 90. były dobrze znane handlarzom. Wówczas liczniki cofało się mechanicznie, nie trzeba było używać do tego żadnych elektronicznych urządzeń. Dziś jest zupełnie inaczej.

Zwykle wygląda to tak, że do gniazda diagnostycznego EOBD podpina się odpowiednie urządzenie i ustawia pożądany przebieg. Operacja jest wykonywana błyskawicznie, a jej ceny wahają się od około 50 nawet do 600 zł w zależności od klasy i rocznika auta. Im droższy samochód, tym większa opłacalność bardziej profesjonalnego, a co za tym idzie — trudniejszego do wykrycia oszustwa. Dlatego zawsze musimy być czujni!

Często wyspecjalizowani w fachu handlarze nawet nie bawią się w wymontowywanie i kręcenie zegarów, tylko od razu instalują odpowiednio wcześniej przygotowany zestaw — tak jest zwyczajnie szybciej. O tym, że zegary były już wymieniane, świadczy między innymi ich przesadnie wypolerowana błyszcząca obudowa lub ślady po śrubokręcie na sąsiednich plastikach.